Фестиваль ПЕДАГОГИКА 21 ВЕКА

наша организация фестиваль правление
Национальная Академия педагогических наук Украины
http://www.osnova.com.ua/
«Шкільний світ»
director-ua.info
«Украина 3000»
Журнал «Пізнайко від 2 до 6″
Музыка, исполненная с душой
Звиад Арабули
УНИВЕРСИТЕТ ЭФФЕКТИВНОГО РАЗВИТИЯ
«Тавале»-фестиваль
Фестиваль Авторских Разработок и Тренингов «ФАРТ»
Альфа – фест

Социально-психолого-педагогический форум

Презентация проекта:

«Воплощение идей фестиваля «Педагогика 21 века» в рамках проведения Международного социально-психолого-педагогического форума»

Координаторы проекта «Международный социально-психолого-педагогичекий форум»: Черкасова Л. Г., Смоквина И. В., Фасоля А. Н., Чудакова В. Н., Волковская Т. И., Голубева О. А., Бартош П. А, Углова О. В., Зигман М. Я., Бартош Л. А.

Так все починалося…

(трошки історії)

Учителі знають, що справа виховання наполегливих учнів і справжніх громадян видається не такою важкою, коли налагоджена ефективна міжвідомча взаємодія закладів освіти з установами культури, спорту, молодіжними, соціальними та іншими організаціями. І якщо протягом навчального року іноді не вистачає часу на професійні зустрічі та обмін думками, то можна зробити це під час літньої відпустки на березі моря.

Літо для вчителя — не лише пора відпусток, прозорого, чистого й теплого моря, білосніжного піску, парасольок від сонця та відсутність уроків, зошитів і класних журналів. Це ще й час для зустрічей із друзями й колегами, можливість поділитися напрацюваннями в благородній справі — «сіяти розумне, добре, вічне»...

Влітку 2013 р. соціальні працівники, психологи та педагоги- ентузіасти отримали нагоду поділитися творчими здобутками та обговорити проблеми освіти на Першому міжнародному соціально-психолого-педагогічному форумі, який був організований Національною академією педагогічних наук України (НАПН України) і Громадською організацією «Спілка фахівців-психологів, арт-терапевтів, педагогів, лікарів, юристів, організацій та батьків з питань всебічного розвитку та гармонійного виховання дітей "ЛАДО”». Форум проходив з 3 по 12 липня в курортному передмісті Одеси — селищі Затока. У його роботі взяли участь представники НАПН України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О.Сухомлинського (ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського), Університету ефективного розвитку Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, міських управлінь освіти і науки (Луганськ, Старобільськ, Красний Лиман, Краматорськ, Донецьк, Селидове, Херсон, Миколаїв, Дніпропетровськ, Суми, Кривий Ріг, Житомир, Рівне, Тернопіль, Львів, Вінниця), а також Московської асоціації арт-терапевтів і Санкт-Петербурзького інституту казкотерапії. Враховуючи те, що захід відбувався під час літніх відпусток, його учасники мали можливість приїхати на форум разом із родинами.

Кожен день заходу був присвячений окремому напряму роботи або питанню:

1-й день: урочисте відкриття форуму неформальне та цікаве:

кожен бажаючий мав змогу висловитися щодо мети перебування на форумі, очікування від заходу розповісти, якими напрацюваннями готовий поділитися;

2- й день: присвячувався проблемам розкриття внутрішніх ресурсів людини та наданню першої долікарської допомоги

3-й день: день творчості;

4-й день: обговорення проблеми дошкільної та загальної освіти, використання інноваційних технологій в освіті тощо;

5-й день: розгляд питань психології, зокрема ролі арт-терапії в становленні особистості;

6-го дня: увага присутніх спрямовувалася на саморозвиток та самовдосконалення;

7-й день: головною темою була побудова гармонійних відносин

Однією з форм роботи на форумі було проведення майстер-класів. Зупинюся на кількох із них.

Найчисленнішим і найцікавішим, на мою думку, був майстер-клас логопеда дитячого будинку «Перлинка» (м. Одеса) Алли Безуглої, яка ознайомила присутніх із новими технологіями корекції звуковимови та презентувала свій навчально-методичний посібник із цього питання.

На майстер-класі методиста Малиновського районного відділу освіти м. Одеси Михайла Зігмана «Мотивація навчальної діяльності учнів на уроці» присутні ознайомилися з родзинками досвіду вчителя з багаторічним стажем. Особисто для мене цей майстер-клас був уже четвертим. Але з самого початку його роботи на мене чекала несподіванка: за традицією кращих майстер-класів форуму він був інтерактивним, і всі присутні могли обмінюватися думками чи дискутувати з ведучим щодо таких нагальних проблем сучасної школи, як, приміром, мотивування учня не лише до засвоєння знань, а й до практичного їх застосування.

Питанням дошкільної та загальної освіти, використанню інноваційних технологій в освіті було присвячено майстер-клас методиста управління освіти і науки Одеської міської ради Тетяни Волковської «Вимоги до сучасного уроку. Проектна діяльність учнів у навчально-виховному процесі», у рамках якого ведуча презентувала авторський курс «Одесса — мой город родной» та проекти переможців конкурсу «Добро починається з тебе». Мене цей майстер- клас привабив можливістю взяти участь у роботі проектної групи зі створення плану-конспекту уроку за темою «Діти війни». Це було надзвичайно цікаво, адже я на практиці випробувала ті технології, з якими була ознайомлена лише теоретично, через публікації в наукових журналах, збірниках, монографіях...

Під час майстер-класу, який проводили старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Анатолій Фасоля та вчитель української мови і літератури Рівненської ЗОШ № 8 Світлана Стасюк, розглядалася одна зі складових особистісно зорієнтованого навчання — проблема співпраці вчителів-предметників із батьками учнів.

Зацікавлення учасників форуму викликали й творчі майстер- класи педагогів НВК № 54 м. Одеси Валентини Боровської («Створення орігамі») та Лариси Бартош («Розвиток пам’яті, уваги та образного мислення учнів»).

Програмою форуму передбачалася презентація ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського та ресурсів, розміщених на її порталі. Тема виявилася актуальною, оскільки присутні, незважаючи на те, що бібліотека функціонує вже майже 15 років, мало знали про її діяльність. Тож, можна сказати, відбулося чи не перше ознайомлення. Порадувало, що після презентації учасники висловили захоплення тією роботою, яку проводять фахівці бібліотеки із забезпечення інформаційних потреб освітянської галузі.

Після роботи завжди хочеться відпочити. З цією метою організатори форуму передбачили багато цікавих культурно- розважальних заходів.

Казково-феєричним було шоу мильних бульбашок, подивитися на яке прийшли не лише дорослі, а й діти — активні учасники дитячої програми форуму.

Цікавою виявилася й вечірня програма «Коло друзів», у першій частині якої було проведено різноманітні психологічні тренінги під керівництвом Андрія Невзорова. А під час другої частини більшість учасників зібралися біля вогнища, аби, співаючи під акомпанемент гітари, пригадати свою юність.

Запам’ятався і вечір напередодні Івана Купала: плетіння вінків, спускання їх на воду, спів купальських пісень, стрибки через багаття...

Учасникам пощастило відвідати Всесвітній клуб одеситів і ознайомитися з вечірньою Одесою під час екскурсії містом.

Потурбувалися організатори форуму й проте, щоб здоровий дух був у здоровому тілі. Перебуваючи в Затоці, кожного дня ми зустрічали схід сонця на морі та займалися оздоровленням під керівництвом Лариси Бартош, учителя початкової школи «НВК № 54» м. Одеси, Петра Бартоша, викладача китайської мови Одеського національного університету ім. 1.1. Мечникова, Вадима Єлпанова, спеціаліста-аюрведа центру «Чакрапани», Інни Грищенко, спеціаліста в галузі енергетичних практик, та Раїси Парубець, лікаря медичної частини заводу  «Запорожтрансформатор». Запропоновані ними комплекси вправ допомагали знімати втому, давали заряд бадьорості на цілий день.

А ще для відновлення сил учасники форуму займалися ритмотерапією (грою на барабанах), сеанс якої провела Віра Шевченко, викладач Університету ефективного розвитку.

Час на форумі пролетів дуже швидко, прийшла пора робити узагальнення, висновки, планувати зустріч наступного року і... прощатися. Хочеться, по-перше, подякувати організаторам за те, що, незважаючи на всі труднощі, вони змогли зібрати дуже цікавих особистостей, а по-друге — побажати розширювати коло учасників не лише за рахунок вітчизняних, а й зарубіжних педагогів. Утім, як би там не було, Перший форум відбувся й залишив після себе приємні враження. Упевнена, що й наступного року всі небайдужі освітяни знову зберуться на березі найсинішого Чорного моря.

Контакты:

Skype: gladys4046

e-mail: ou_edulibinfo@ukr.net

Телефон: +380633533218

Оставьте комментарий

Новости

Акбашев Талгат Фоатович

Программа Фестиваля «Педагогика XXI века»

Авторам и ведущим

Фестиваль «Педагогика XXI века: 20 лет спустя»

Фасоля Анатолий Николаевич

Государство государственных людей педагогам XXI века

Государство государственных людей Зульфия мингажева: «Верить в свое призвание»

Положение о конкурсе образовательных программ

Проект «Домашняя школа», XVII Фестиваль педагогики

© 2006-2017 Фестиваль Педагогика XXI века

webstyle disign | карта сайта