Фестиваль ПЕДАГОГИКА 21 ВЕКА

наша организация фестиваль правление
Национальная Академия педагогических наук Украины
http://www.osnova.com.ua/
«Шкільний світ»
director-ua.info
«Украина 3000»
Журнал «Пізнайко від 2 до 6″
Музыка, исполненная с душой
Звиад Арабули
УНИВЕРСИТЕТ ЭФФЕКТИВНОГО РАЗВИТИЯ
«Тавале»-фестиваль
Фестиваль Авторских Разработок и Тренингов «ФАРТ»
Альфа – фест

Стасюк Светлана

Особистісно зорієнтована технологія навчання на уроці літератури

Автор: Стасюк Світлана Яронівна

Дата народження 29 квітня 1963 року.

Освіта вища.

У 1994 році закінчила Рівненський державний педагогічний інститут за спеціальністю «українська мова та література».

З 1980 по 1982 роки навчалася у Дубнівському педучилищі, спеціальність «викладання в початкових класах загальноосвітньої школи».

Стаж роботи 33 роки, за спеціальністю «українська мова та література» – 22 роки.

ПРЕЗАНТАЦІЯ (завантажити)

Стасюк Світлана Яронівна, учитель української мови й літератури Рівненської ЗОШ №8, освіта вища, спеціаліст вищої категорії, учитель - методист.

Педагогічне кредо

«Бійтеся байдужості, бійтеся згаслого погляду дитини!

Навчіть її активно, пристрасно ставитись до Слова!»

В. Сухомлинський

Тема досвіду. Особистісно зорієнтована технологія навчання   на   уроці літератури.

Короткий опис та реалізація досвіду. У процесі роботи в системі особистісно зорієнтованого навчання було апробовано нову технологію ОЗОН, яка змістила акценти в навчанні: учень із об’єкта  став суб’єктом,   що відповідно змінило і традиційну структуру уроку.

   Проведення особистісно зорієнтованих уроків сприяє розкриттю творчого потенціалу кожного учня, викликає бажання вчитися не заради оцінки в балах, а задля досягнення поставлених цілей, виробляє в учнів уміння знаходити вихід із будь-якої життєвої ситуації На відміну від традиційних типів  особистісно зорієнтований урок має іншу структуру, де використовуються інтерактивні форми роботи, застосовуються різні види оцінювання. Концептуальні дефініції (засади) особистісно зорієнтованої технології навчання на уроках української літератури:

  • ознаки особистісно зорієнтованого уроку (наявність цілей, які, на відміну від мети, вказують на конкретний матеріал, котрий можна перевірити в кінці уроку; врахування суб’єктного досвіду; діяльнісна основа (школярі вчаться здобувати й застосовувати знання самостійно-індивідуально, у парах, у групах; пошук особистісних смислів у виучуваному), 2) його структуру (мотиваційний етап, цілевизначення та планування, опрацювання навчального матеріалу, рефлексивно-оцінювальний етап), 3) характеристику етапів, 4) нові підходи до оцінювання.

Працюю в системі ОЗОН з 2006 року, член науково-дослідної лабораторії особистісно зорієнтованого навчання української літератури РОІППО (ОЗОН); учасник шести  Всеукраїнських фестивалів педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок»; учасник Міжнародного фестивалю «Педагогіка XXI століття». З досвіду роботи знаю, як створюються особистісно зорієнтовані уроки. Запрошую усіх небайдужих! Тих, хто цікавиться питанням особистісно зорієнтованого навчання. На майстер –класі разом знайдемо орієнтири на шляху до успіху. А ще кожен переконається, що ОЗОН – одна із пріоритетних методик сьогодення.

ЕСЕ

Мабуть, у кожної людини буває момент, коли не вистачає дихання, щоб продовжувати біг чи ходьбу, не вистачає повітря, щоб повноцінно жити, працювати, творити…

Одного разу і я відчула, що задихаюся від сірості, одноманітності…

З нетерпінням чекала змін. Життєдайний і вкрай необхідний, як п’янкий  подих після дощу, для мене – це ОЗОН!

ОЗОН – це свіжий подих повітря, що надихає, спонукає, окрилює…

Робота в дослідницькій лабораторії допомогла мені відчути учня як неповторну особистість, зрозуміти важливу роль педагога в навчанні та вихованні наших дітей. Я не помилилася, написавши наших, бо лише тоді ти стаєш справжнім учителем, коли стирається грань між рідними  дітьми і школярами, адже всі вони наші діти Землі. Звичайно, я й раніше придумувала оригінальні початки уроків, ігрові елементи при вивченні певної теми, але відчути урок як органічне ціле допомогла робота у творчій лабораторії ОЗОН, де відчувала підтримку неординарних, натхненних, оптимістично налаштованих, всезнаючих озонівок. Сьогодні я переконана, що завдання вчителя – це не тільки навчити учня вчитися, а й жити. Жити повноцінним життям, берегти кожну хвилину, а урок літератури – це не просто урок, а 45 хвилин неповторного життя. І щоб більше було позитивного, світлого, гармонійного протягом цих 45 хвилин – учителю прийдеться ставити не одне надзавдання, яке буде важливим саме у цьому класі , якраз у цю хвилину, під час вивчення цієї теми, а решта – несуттєве – перенесемо на інший час. Як з цеглинок складається будинок, так і з конкретних уроків квітує шкільне життя – найпрекрасніше й найвагоміше на світанку нашого буття. Бо щоразу, коли повертаєшся у шкільне дитинство, юність, то черпаєш сили, щоб не збитися зі шляху Віри, Надії, Любові. І нелегко прийдеться в дорозі тому, в кого не розвинуте відчуття Краси, Істини, Добра.

Сайт «Освітній навігатор». Сертифікат КЗ «Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки» РОР про те, що матеріал: « Портфоліо (папка успіху) – «інструмент самооцінки самостійної пізнавальної, творчої праці учня, його власної діяльності" автора Стасюк С. Я., вчителя ЗОШ №8, розміщено на сайті «Освітній навігатор» (за підписом директора

КЗ «Рівненської ОУНБ» РОР В.П. Ярощук, жовтень, 2015 р.)

Оставьте комментарий

Новости

Акбашев Талгат Фоатович

Программа Фестиваля «Педагогика XXI века»

Авторам и ведущим

Фестиваль «Педагогика XXI века: 20 лет спустя»

Фасоля Анатолий Николаевич

Государство государственных людей педагогам XXI века

Государство государственных людей Зульфия мингажева: «Верить в свое призвание»

Положение о конкурсе образовательных программ

Проект «Домашняя школа», XVII Фестиваль педагогики

© 2006-2017 Фестиваль Педагогика XXI века

webstyle disign | карта сайта