Фестиваль ПЕДАГОГИКА 21 ВЕКА

наша организация фестиваль правление
Национальная Академия педагогических наук Украины
http://www.osnova.com.ua/
«Шкільний світ»
director-ua.info
«Украина 3000»
Журнал «Пізнайко від 2 до 6″
Музыка, исполненная с душой
Звиад Арабули
УНИВЕРСИТЕТ ЭФФЕКТИВНОГО РАЗВИТИЯ
«Тавале»-фестиваль
Фестиваль Авторских Разработок и Тренингов «ФАРТ»
Альфа – фест

«Сім’я – територія, дружня до дитини», Світлана Чередниченко

Антикризовий соціальний проект інформаційної підтримки молодої сім’ї, яка виховує або буде виховувати дітей в умовах глобальної кризи в Україні.

Світ  сприятливий для дітей.

Автор публикации:
Засновники Інституту розвитку інтелекту дитини Світлана Чередниченко, Віктор Крапович.
ГРОМАДСЬКА МОЛОДІЖНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЦЕНТР МОЛОДІЖНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ» ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ ІНТЕЛЕКТУ ДИТИНИ.

Підсумковий документ Спеціальної Сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН (травень 2002 року.)

Декларація.

1. На Всесвітній зустрічі на вищому рівні в інтересах дітей світові лідери спільно взяли на себе зобов’язання забезпечити кожній дитині краще майбутнє.

2. Мета щодо забезпечення світлого майбутнього для всіх так і не реалізована, а загальні досягнення не відповідають національним і міжнародним зобов’язанням.

3. Ми, глави держав і урядів, сповнені рішучості скористатися цією історичною  можливістю, щоб змінити світ для дітей і разом із ними.

4. Ми підтверджуємо своє зобов’язання вживати заходів для заохочення та захисту прав кожної дитини.

5. Ми підкреслюємо нашу прихильність справі створення світу, сприятливого для дітей.

6. Ми визнаємо і підтримуємо батьків і родини або, у відповідних випадках , законних опікунів як осіб, що насамперед турбуються про дітей, і ми будемо зміцнювати їхні можливості щодо забезпечення для дітей оптимальної турботи, харчування та захисту.

7. Ми звертаємося до всіх членів суспільства із закликом приєднатися до нас у всесвітньому русі, що допомагатиме будувати світ, сприятливий для дітей, на основі нашої послідовної прихильності таким принципам і цілям:

 • Думати передусім про добробут дитини
 • Викорінити бідність.
 • Не залишити без уваги жодної дитини.
 • Піклуватися про кожну дитину.
 • Дати освіту кожній дитині.
 • Захистити дітей від шкоди й експлуатації
 • Захистити дітей від війн.
 • Боротися з ВІЛ/СНІДом.
 • Дослухатися до думки дітей та забезпечувати їхню участь.
 • Зберегти Землю для дітей.

8. Ми визнаємо, що для здійснення цієї Декларації і Плану дій потрібно не тільки підтверження політичної волі, але й мобілізація і виділення додаткових ресурсів на національному рівні.

9. Відповідно до цих принципів і цілей ми приймаємо План дій, будучи упевненими в тому, що спільно ми побудуємо такий світ, у якому                 всі дівчата  і хлопчики зможуть радіти дитинству – часу гри і навчання, у якому їх люблять, анують і плекають, їх права заохочуються і захищаються без будь-якої дискримінації, де їх безпека і добробут стоять на першому місці й де вони можуть розвиватися, будучи             здоровими, в умовах миру і гідності.

1. ОПИС ПРОЕКТУ.ПОСТАНОВКА ПРОБЛЕМИ.

Наша країна перебуває в стані глибокої системної кризи.

Найбільше проблем в кризовий період виникає у  молодої сім’ї з дітьми:  житло, робота, кредит, догляд і виховання дітей, побутові негаразди. Що поставити на перше місце?

Автори проекту  пропонують передусім  подбати про дітей. І не тільки про те, щоб вони були нагодовані та одягнені – має бути захищеним їх право на кращий початок життя. Батьки, суспільство, держава, зобов’язані забезпечити це право за будь - яких обставин.  Адже ми, дорослі, зможемо надолужити прогаяне, а наші діти – ні. Можливості мозку,  який бурхливо розвивається лише перші тридцять шість місяців життя  дитини, не відновлюються пізніше. Вони унікальні. Тож  ніхто не має права  відібрати в дитини шанс на можливість їх реалазації. Серед батьків мало хто, на жаль, обізнаний в цій сфері.

Люди вчаться, як брати і повертати кредити, інвестувати, вести бізнес, виживати в скрутних ситуаціях. Але в цих діях вони оперують лише економічними поняттями.

Гроші стали головною цінністю. Від їх кількості, від матеріальних статків залежить особистий і суспільний рейтинг людини, повага до неї і її дітей. Моральні, загальнолюдські, християнські цінності відходять на задній план. Досить часто матеріальні негаразди руйнують сім’ї. Роблять дітей сиротами при живих батьках.

Зараз сім’я повинна згуртуватися, як ніколи. І та енергія, яка буде нею вироблена для подолання кризи, назавжди залишиться в свідомості дитини. З цієї загрозливої ситуації разом із сім’єю переможцем вийде дитина і житиме надалі з психологією переможця.

І саме в сім’ї  вона стане громадянином, бо відчує свою роль, високий соціальний статус, любов, захист і повагу. В кризових та в стресових ситуаціях в підсвідомість людини записується оточуюча інформація. Треба, щоб про це знали всі дорослі. Інша справа, як вони використають ці знання , але треба, щоб знали. І для  свого захисту, і для захисту прав дітей.

Інформація для малюків повинна бути позитивною, корисною для розвитку і формування моральних засад особистості. Ми, дорослі, порушуємо права дітей на інформацію. Особливо це стосується журналістів, рекламодавців і батьків, які просто не звертають уваги на те, під впливом якого  інформаційного  середовища знаходиться мозок і несформована психіка їхнього малюка.

Саме в кризовій ситуації психологічної допомоги потребують і дорослі, і діти. Через засоби масової інформації та через сайт проекту ми зможемо надати таку допомогу значній кількості людей.

Ми розуміємо, що своїм проектом виконуємо лише частину соціального замовлення суспільства, яке перебуває в стані глибокої системної кризи. Але ми можемо зробити тільки те, що можемо: надати інформаційну підтримку молодим батькам в питаннях догляду, виховання та раннього розвитку їхніх дітей.

Основні проблеми, на вирішення яких спрямований проект.

 • Відсутність державного плану дій щодо створення світу, сприятливого для  дітей.
 • Недостатня поінформованність суспільства  щодо можливостей захисту прав дітей в Україні, особливо в період глобальної кризи.
 • Недостатні можливості молодої сім’ї  для догляду та раннього розвитку дітей в умовах  глобальної кризи в Україні, спричинені її економічним та психологічним станом.
 • Недостатня компетентність батьків в питаннях захисту прав дітей та виконання ними своїх батьківських функцій в умовах глобальної кризи в Україні.
 • Відсутність власного досвіду виховання дітей.
 • Відсутність державної соціальної програми навчання молодих батьків.
 • Відсутність в навчальних закладах освітнього курсу, завдяки якому молодь могла б сформувати навички  усвідомленного батьківства.
 • Відсутність системної інформаційної підтримки щодо догляду, розвитку та виховання малюків з боку ЗМІ.

Шляхи вирішення зазначених проблем.

 • Організація і проведення в українських ЗМІ соціальної просвітницької компанії «Сім’я – територія, дружня до дитини», орієнтованої на молоді родини, дітей, молодь дошлюбного періоду.

 • Організація і проведення  в українських ЗМІ всеукраїнського конкурсу «Наша професія – батьки!», «Наша професія – діти!».

 • Організація і проведення серед журналістів та працівників ЗМІ конкурсу на кращу публікацію, радіо-телепрограму на теми сімейного виховання та раннього розвитку дітей «Сім’я – територія дружня до дитини».

 • Створення і підтримка інтерактивного консультаційного сайту проекту  «Сім’я – територія дружня до дитини».

 • Організація і проведення рекламної кампанії проекту, презентацій, круглих столів, пресконференцій, тощо.

 • Розробка та встановлення вуличної реклами «Сім’я – територія, дружня до дитини» та «Наша професія – батьки!».

 • Розробка та видання посібника для батьків «Наша професія – батьки» за матеріалами конкурсів та публікацій в ЗМІ протягом  терміну дії проекту.

1.2. МЕТА ПРОЕКТУ


 • Ранній розвиток малюка – першочергове завдання і сім’ї, і держави, навіть  в умовах  глобальної кризи в Україні.
 • Інформаційна та психологічна підтримка молодої сім’ї, яка вже виховує  або буде виховувати дітей в умовах глобальної кризи в Україні.
 • Трансформація української родини в духовну, освічену, прогресивну, стійку, суспільно-активну основу держави в умовах глобальної кризи в Україні.
 • Захист прав сім’ї  і  дітей в умовах глобальної кризи в Україні.
 • Інформаційне сприяння появі Національного Плану дій створення  «Світу сприятливого для  дітей» в умовах глобальної кризи в Україні.

1.3. ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ


 • Підготувати та провести протягом 2009 року інформаційно-просвітницький цикл передач на Національному  та регіональному радіо   «Сім’я – територія дружня до дитини».
 • Підготувати та провести протягом 2009 року інформаційно-просвітницький цикл передач на телебаченні  «Сім’я – територія дружня до дитини».
 • Підготувати та опублікувати  протягом 2009 року інформаційно-просвітницький цикл    «Сім’я – територія дружня до дитини»  в  регіональних  ЗМІ України.
 • Забезпечити інформаційну підтримку проекту на сайті «Сім’я – територія дружня до дитини».
 • Забезпечити інформаційну підтримку конкурсів «Наша професія – батьки!», «Наша професія – діти!», «Сім’я – територія, дружня до дитини».
 • Сприяти появі в містах України  соціальної реклами «Сім’я – територія, дружня до дитини» та «Наша професія – батьки!».

1.4. МОЖЛИВОСТІ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПОСТАВЛЕНОЇ ПРОБЛЕМИ

Виконавцями цього проекту є:

 • Громадська молодіжна організація «Центр молодіжної журналістики».

Вона створена в вересні 1999 року при відділі освіти газети «Факти». Зареєстрована управлінням юстиції КМДА в грудні 2000 р.  Ініціатори об’єднання ставили собі за мету навчання  старшокласників та студентської молоді навичкам журналістики, вивчення та захист прав дітей і молоді, надто на інформацію, кращий початок життя, освіту, тощо. Діяльність організації мала активно сприяти розбудові громадянського суспільства в Україні.

Центр молодіжної журналістики - активна громадська організація. З 1999 року її активістами на шпальтах газети «Факти» в рубриках «Век учись», «Молодо-зелено», «Семейные сцены»  було підготовлено і розміщено майже 700 публікацій. Спільно з Дитячим Християнським Фондом був розроблений і реалізований медіа-проект «Молодь про права дітей». Активісти отримали можливість їздити у відрядження, вивчати ситуацію в регіонах, набувати досвіду самостійної журналістської діяльності.

Сьогодні багато з тих, хто колись розпочинав своє навчання в Центрі молодіжної журналістики, успішно працюють в поважних виданнях. Очолює Центр досвідчена журналістка Марина Євграшина.

 • Інститут розвитку інтелекту дитини (ІРІД)

Приватне підприємство, започатковане в грудні 1999 року з метою створення  національної системи підготовки професійних батьків в Україні. За проектом  фундаторів Віктора Краповича та Світлани Чередниченко – вона складається з мережі регіональних Центрів раннього розвитку дітей та ранньої соціальної реабілітації дітей з особливими потребами. Крім того створена Школа професійних батьків – науково-практична програма семінарів-тренінгів. Програми Інституту знайшли розуміння і підтримку ЮНІСЕФ, міністерств України у справах сім’ї, дітей та молоді, освіти і науки, охорони здоров’я, праці та соціальної політики, Християнського дитячого фонду, Київської міської адміністрації, Академії педагогічних наук, тощо. З допомогою своїх партнерів ІРІД започаткував і реалізує декілька ексклюзивних проектів:

— «Україна - держава, дружня до дитини». Правозахисний соціальний проект в інтересах дітей. Базовий документ – Конвенція ООН про права дитини. Започаткований в 2002 році.

— «Старокостянтинів – місто, дружнє до дитини». В 2003 році одержав підтримку ЮНІСЕФ. Став пілотним проектом створення територій, дружніх до дітей.

— За ініціативи ІРІД 12 грудня 2003 року в м. Славутичі започаткований Всеукраїнський рух за створення і підтримку міст, дружніх до дитини. Укладена відповідна партнерська угода. Про участь в русі заявили міські громади 12 областей України.

— Інвестиції в майбутнє.

- Створення ефективної соціальної моделі інформаційної підтримки молодої сім’ї, яка виховує малюка.

— Видавнича програма.

Розробив та видав за підтримки ЮНІСЕФ бібліотечку посібників для батьків «Вчитися ніколи не рано»! Вона складається з 6 посібників. Декілька посібників та методичних рекомендацій для батьків та дітей.

Ідеологія всієї діяльності ІРІД – повне забезпечення прав дитини у відповідності до Конвенції ООН про права дитини; створення Світу сприятливого для дітей у відповідності до рішення Спеціальної Сесії Генасамблеї ООН (травень 2002 р.)

1.5. ЦІЛЬОВІ ГРУПИ ПРОЕКТУ


 • Молоді родини з малюками.
 • Родини, які чекають народження дітей.
 • Старшокласники та молодь дошлюбного періоду.
 • Журналісти, педагоги, медичні працівники, психологи, всі дорослі, які опікуються інтересами дітей.
 • Органи державної влади.

2. АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ

В ХХІ столітті економічні, соціальні і політичні характеристики світового співтовариства змінилися. Світ з технічного став перетворюватися на інформаційний. Земна куля відразу стала маленьким острівцем для всіх народів, відстані між якими завдяки інформаційним технологіям зменшилися до таких чисел, якими можна зневажати. І валюнтаристська, безвідповідальна внутрішняя економічна політика однієї великої держави (США) привела до глобальної світової кризи, до якої втрапила і Україна. Для неї, як для держави з перехідною економікою, криза досить стрімка за темпами розвитку, небезпечна за наслідками та зачіпає інтереси всіх прошарків суспільства, всього населення країни. Криза – це об’єктивна загрозлива реальність, яка вчить і робить сильнішими сильних і може зруйнувати і знищити слабких. Цей закон діє і для людей, і для економіки.

На наш погляд нинішня криза особливо загрозлива за своїми віддаленими наслідками  для  дітей перших 36 місяців життя.  В цей період формуються моральні засади подальшої поведінки особистості. Діти перших трьох років життя ще не мають вольових якостей і тому всю оточуючу інформацію сприймають, як позитивну. Вона записується в підсвідомість дитини і з часом стає нормою поведінки. На загал дорослі про це не знають. Таке незнання приводить до важких соціальних наслідків. На цьому наголошується в Підсумковому документі «Світ сприятливий для дітей» Спеціальної Сесії ООН в інтересах дітей, рішеннях  І та ІІ міжурядових конференцій в Берліні та Сараєво, що аналізували відповідну діяльність світового співтовариства.

В цей непростий час треба зробити все, щоб зберегти найдорожче: сім’ю - матір, тата і діток. А криза мине. За історичними законами кризи неминучі, без них не буває суспільного прогресу. Для молодих сімей вона перша, глобальна, тому і страшна, і небезпечна. Але не треба боятися, не треба панікувати. Ми думаємо, що треба використати кризову ситуацію, яка  склалася в світі, а надто в нашій державі, як об’єктивну необхідність у прогресивних змінах  в суспільстві та в свідомості багатьох людей. Треба використати цей історичний шанс для усвідомленого розвитку сім’ї та дітей, в першу чергу духовного та інтелектуального. За ним обов’язково прийдуть матеріальні результати.

2.1. ВПЛИВ КРИЗИ НА СУСПІЛЬСТВО

 • Політичні процеси викликають роздратованість, зневіру, зневагу, гнів, обурення – це негативні реакції суспільства, що акумулюють в ньому колосальну негативну енергію, особливо в інформаційному просторі.

 • Економічні негаразди до вищезгаданих психічних станів додають страху і навіть відчаю, відчуття реальної загрози фізичному і психічному здоров’ю людей, налаштовують їх не на повноцінне творче і щасливе життя, а на виживання будь-якою ціною. Ця негативна енергія акумулюється в кожній родині, кожній людині.

 • Культурне життя суспільства в такий період занепадає.

 • Соціальне життя суспільства позначається зростанням негативних проявів. Ріст злочинності, соціальних хвороб, сирітства, безпритульності дітей і дорослих, поглиблюється майнове розшарування населення, міграція, тощо.

 • Ця негативна енергія акумулюється в свідомості людей, в засобах масової інформації, в статистиці, в літературі, формує нові типи поведінки особистостей, недовіру, відчудження, тощо.

 • Всі вищезгадані і незгадані негативні процеси в суспільстві впливають на молоду родину і її народжених чи ще не народжених дітей. Впливають негативно, згубно, бо концентрація негативної енергії настільки велика, що  може на рівні свідомості формувати , програмувати майбутнє цих сімей та їхніх дітей.

Тому ми вважаємо, що криза небезпечна не тільки  в матеріальному, економічному сенсі, скільки в моральному і духовному. Вона може серйозно загрожувати майбутньому нації, якщо не відчути цієї загрози зараз і не протидіяти їй.

2.2. ЯК ПРОЕКТ ДОПОМАГАЄ ПОКРАЩИТИ СИТУАЦІЮ

Щоб молоді батьки в стані тотальної матеріальної скрути не почали заощаджувати на інтересах дітей, грубо порушувати Конвенцію ООН про права дитини, ми пропонуємо надати їм суттєву інформаційну підтримку через засоби масової інформації. Поради найкращих в Україні фахівців в галузі догляду та дошкільного виховання дітей ми системно розмістимо в інформаційному просторі України: на радіо, телебаченні, в газетах, журналах, тощо. Організуємо консультації фахівців з питань сімейного виховання дошкільників на сайті проекту.

Для збагачення молодих сімей тим великим позитивним досвідом, який вже існує, спільно організуємо і проведемо всеукраїнський конкурс «Наша професія – батьки!».  Сімейне життя, сам інститут сім’ї можна розглядати, як спільну психологічну гру дорослих і дітей. Думки дорослих щодо сімейного виховання дітей відомі. Ми пропонуємо вислухати і почути дітей. Як їм живеться в сім’ях, в громаді? Що вони можуть зробити і роблять для покращення власними зусиллями умов свого проживання та розвитку. Для збагачення батьків безцінною інформацією про життя та потреби дітей проведемо одночасно з конкурсом «Наша професія – батьки!» конкурс «Наша професія – діти!».

Для повернення в ЗМІ проблематики сімейного виховання дітей організуємо конкурс серед журналістів та працівників ЗМІ на кращу радіо-телепередачу, публікацію в пресі на теми сімейного виховання та раннього розвитку дітей «Сім’я – територія, дружня до дитини».

Для формування громадської думки щодо пріорітету прав дітей над правами дорослих та підтримки інституту сім’ї в Україні будемо сприяти розміщенню в регіонах України соціальної реклами «Сім’я – територія, дружня до дитини» та «Наша професія – батьки!».

За результатами конкурсів розробимо та видамо посібник для молодих батьків «Наша професія – батьки!».

Таким чином ми разом будемо сприяти захисту прав дітей і сімей, профілактиці  безпритульності,  сирітства та багатьох інших  негативних соціальних проявів.

Ми знайдемо нові слова, нові форми роботи, використаємо наш український безцінний культурний і історичний досвід для того, щоб самим залишитися Народом і виростити в таких непростих умовах справжню еліту української нації: дітей і молодь, які добре розумітимуть природу криз, їх закономірності і вмітимуть не тільки протидіяти кризам, а й використовувати їх, як історичну можливість для прогресивного і швидкого розвитку суспільства.

3. ІННОВАЦІЙНІСТЬ ПРОЕКТУ

Інноваційність способу вирішення проблеми: полягає в наданні безкоштовної  доступної всім родинам, які виховують або будуть виховувати в умовах глобальної кризи в Україні соціальної інформаційної підтримки з питань педагогіки, психології та медицини.Забезпечення головного принципу організації раннього розвитку малюка: чим менша дитина, тим вища кваліфікація фахівців, які опікуються її доглядом та розвитком, консультують батьків.

Інновація 1: Передбачається гармонійно і оптимально поєднати вертикальні (управлінські) і горизонтальні (практичні на місцевому рівні) складові діяльності різних чинників так, щоб одержати ефективну модель вкрай необхідної в умовах глобальної кризи в Україні ефективної соціальної програми інформаційної підтримки кожної молодої сім’ї, яка вже виховує, або буде мати дітей. Ці послуги вкрай необхідні молодим сім’ям, вони відіграють вирішальну роль, як для життя і розвитку самої сім’ї, так і для життя і розвитку її нащадків. Передбачається гармонійно поєднати зусилля ЗМІ різних форм власності, інвестиції благодійників та активну участь громади, дітей та дорослих. Така модель створюється вперше.

Інновація 2: Проведення всеукраїнських конкурсів у ЗМІ «Наша професія - батьки!» та «Наша професія – діти!». Публікації матеріалів  конкурсів будуть надзвичайно цікавим відкритим публічним дослідженням, яке  дасть аналіз реального стану захисту прав дітей в Україні, особливо в умовах сімейного виховання та вплив раннього розвитку дітей в умовах сім’ї на подальший розвиток і становлення їх особистостей. Така модель дослідження в ЗМІ пропонується вперше.

Інновація 3: Конкурс серед журналістів та працівників ЗМІ на кращу теле та радіопрограму, публікацію в пресі на теми сімейного виховання та раннього розвитку дітей, формування стосунків поколінь в родинах, передачі  кращих традицій та пошуку нових сучасних методик виховання та розвитку.  Публікації на теми психологічних та соціальних аспектів всіх форм сімейного виховання (рідна сім’я, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, тощо) та виховання дітей обдарованих, талановитих, дітей з особливими потребами.

Такий конкурс та публікації в ЗМІ матеріалів проекту «Сім’я – територія, дружня до дитини» дозволять повернути в ЗМІ тематику освіти впродовж усього життя, раннього розвитку дітей, охорони та захисту прав дитини та сім’ї.

Створену інформаційну модель можна буде тиражувати в різних ЗМІ, тематика сімейного виховання завжди актуальна. Інновації 2 і 3 - завершені моделі.

Життєздатність проекту забезпечується постійною потребою суспільства в високій професійній компетентності матерів, батьків, а за ними – і всіх інших громадян, які опікуються вихованням та розвитком малюків.

4. ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ ПРОЕКТУ:

 • Інформаційно-просвітницький супровід проекту.
 • Виробництво та трансляція теле- та радіопередач.
 • Розробка концепції постійної рубрики «Сім’я – територія, дружня до дитини» для газети.
 • Інформаційне забезпечення рубрики «Сім’я – територія, дружня до дитини».
 • Розробка та видання буклету  проекту.
 • Розробка та видання посібника для молодої сім ї «Наша професія - батьки!»
 • Створення та підтримка сайту «Сім’я – територія, дружня до дитини».
 • Організація  і проведення презентацій та інших публічних заходів.
 • Структура проекту. Проект складається з 7 мікропроектів:
 • Інформаційна підтримка  молодої сім’ї через радіо.
 • Інформаційна підтримка  молодої сім’ї через ТБ.
 • Інформаційна підтримка  молодої сім’ї через газети та журнали.
 • Інформаційна підтримка молодої сім’ї через Інтернет.
 • Інформаційна підтримка  молодої сім’ї через конкурси.
 • Інформаційна підтримка  молодої сім’ї через видання посібника.
 • Соціальна реклама в регіонах України «Наша професія-батьки!», «Сім’я – територія, дружня до дитини».

Кожен з них, за задумом авторів, навіть видання посібника, самодостатній, може здійснюватися окремо і на будь-якому муніципальному рівні: місто, район, область, держава. Всі вони можуть працювати разом, органічно доповнюючи один одного.

Очікувані результати проекту

Короткотривалі наслідки реалізації проекту.

 • В дуже важкий період свого життя  молоді сім’ї зможуть отримати надзвичайно необхідну підтримку в питаннях сімейного  виховання малюків.
 • Абсолютна більшість з них в умовах глобальної кризи в Україні одержить безкоштовний доступ до життєво необхідної інформації в галузі педагогіки, психології, медицини.
 • Буде створена ефективна   антикризова соціальна модель  інформаційної підтримки молодої сім’ї через ЗМІ.
 • Програма інформаційної підтримки молодих сімей буде універсальною. В ній  будуть поєднані 7 мікропрограм (інформування  через радіо, телебачення, газети та журнали, інтернет, конкурси на кращу сімейну методику раннього розвитку серед дітей, журналістів та батьків, посібник «Наша професія – батьки!», соціальна реклама в регіонах.
 • Проект дасть можливість дітям формувати навички усвідомленого батьківства, активно вивчати та захищати свої права на сімейне виховання, освіту, інформацію.
 • На фактичному матеріалі буде розроблений і виданий посібник для молодих сімей «Наша професія – батьки!».
 • Буде створена можливість для видання відеопосібника «Наша професія – батьки!» за матеріалами сімейних телепрограм і конкурсів.

Перспективні наслідки реалізації проекту.

 • Під впливом широкої інформаційної компанії в ЗМІ в Україні в умовах глобальної кризи буде розроблений Національний План дій створення світу, сприятливого для дітей.
 • Пілотна модель надання інформаційної соціальної підтримки молодій сім’ї через ЗМІ набуде сталості. Глобальна криза з часом завершиться. Але потреба в такій підтримці залишиться. Будуть з’являтися нові молоді сім’ї, народжуватимуться діти. Проблеми виховання і розвитку, особливо раннього, завжди будуть актуальними.
 • Автори проекту сподіваються, що наша громадська ініциатива буде підтримана державою і відпрацьована в проекті програма інформаційної підтримки молодої сім’ї через ЗМІ  набуде статусу державної.
 • Покращиться стан охорони материнства і дитинства та захисту прав дітей в Україні.
 • Активнішими стануть діти. Вони навчаться знати і відстоювати свої права, власними зусиллями покращувати умови свого проживання та розвитку. З дитинства вони зможуть формувати навички усвідомленого батьківства.
 • Відбудуться позитивні зміни в свідомості багатьох батьків. Вони набудуть необхідних знань і навичок для раннього розвитку малюків, зміцнення сім’ї, виховання майбутніх дбайливих батьків.

5. ТЕХНОЛОГІЇ  ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ.МЕТОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ:

1.   Метод вертикальної та горизонтальної взаємодії програм та виконавців проекту.


 • Співпраця авторів проекту з керівництвом Національної спілки журналістів України, Національних радіо і телебачення України, ТРК 5 канал, ВГО «Клуб мерів».
 • Взаємодія партнерів по горизонталі: місцеве самоврядування, громадські та благодійні організації, соціально-орієнтований бізнес, регіональні ЗМІ, молоді родини та діти
 • Всі перераховані категорії громадян та установи беруть участь в реалізації проекту.
 • На перетині вертикалі і горизонталі – центр програми: молода сім’я з немовлям в умовах глобальної кризи в Україні. Заради неї всі інвестиції в програму, бо ж умови, які суспільство зуміє і зможе створити для розвитку молодої сім’ї і немовляти окупляться сторицею протягом життя одного покоління. Це надзвичайно швидко, як для історичного суспільного процесу.

2.  Мультиплікаційні методи: широка інформаційна та просвітницька кампанія в друкованих та електронних ЗМІ, наукові публікації та видання посібника, проведення презентацій, організація роботи сайту «Сім’я – територія, дружня до дитини», забезпечення всіх виконавців проекту правозахисною та методичною літературою, посібником «Наша професія – батьки!».

3.  Метод програмно-цільового управління. Ефективний менеджмент програми, що дозволить структурувати проект, пов’язати інтереси виконавців та учасників: підприємств різних форм власності, державних та громадських установ та організацій, окремих громадян тощо для досягнення загальної єдиної мети, системного управлінського продукту.

4.  Наукові методи будуть застосовані при  розробці навчальних програм та посібника, для аналізу виконання та результатів проекту.

5.  Навчальні методи будуть застосовані для навчання батьків та всіх дорослих, які опікуються інтересами малюків.

6.  Організаційні методи будуть використані для проведення публічних заходів, укладання партнерських угод, проведення конкурсів.

6. ОПИС ЗАХОДІВ ПРОЕКТУ

1. Створення Координаційної ради та Науково-аналітичної групи проекту.

 • Розробка положень  про Координаційну раду (КР) та Науково-аналітичну групу.  Затвердження положень  керівниками організацій виконавців.
 • КР проекту – новостворена інституція, яка складається з керівників мікропрограм проекту та менеджерів. Головне завдання КР деталізувати проект та організувати ефективний менеджмент з регулярним спостереженням та аналізом проміжних результатів.
 • Науково-аналітична група-  колектив консультантів: педагогів, психологів, журналістів, юристів, лікарів, управлінців.

Головне завдання – розробка наукової частини проекту, надання консультацій учасникам та виконавцям, рецензування матеріалів поданих для участі в конкурсах, тощо.

 • Організація роботи Координаційної Ради та Науково-аналітичної групи

2.  Розробка змістової частини проекту, його наукової та консультаційної програм в ЗМІ.

 • Детальна розробка та опис  програм.

3. Створення необхідного матеріально-технічного статусу проекту. Забезпечення обладнанням, логістикою, зв’язком, транспортом, тощо.

-          Організація пошуку спонсорів проекту, укладання партнерських угод.

-          Організація обліку матеріальних цінностей та фінансів проекту, бухгалтерської звітності.

-     Укладання трудових угод з  виконавцями проекту.

4. Організація навчання всіх журналістів та інших виконавців проекту за тематикою проекту (методик та психології раннього розвитку дітей, захисту прав сім’ї та дитини).

5. Забезпечення всіх виконавців проекту необхідною нормативною та методичною літературою.

6. Укладання партнерських угод між конкретними ЗМІ та виконавцями проекту.

7. Презентація проекту в ЗМІ.

8. Організація  в ЗМІ всеукраїнського конкурсу «Наша професія – батьки!», «Наша професія – діти!»

-   У відповідності до партнерських угод про співпрацю в центральних та регіональних газетах та журналах.

9. Організація  в ЗМІ всеукраїнського конкурсу журналістів та працівників ЗМІ  «Сім’я – територія, дружня до дитини».

- У відповідності до партнерських угод про співпрацю з Національним та регіональним радіо, Національним та регіональним телебаченням, ТРК 5 канал, з центральними та регіональними друкованими виданнями.

10. Розробка та створення сайту проекту «Сім’я – територія, дружня до дитини»

11. Розробка, створення та публікація      на сайті проекту «Сім’я – територія, дружня до дитини» постійнодіючої науково-консультаційної програми.

12.  Розробка, затвердження та публікація матеріалів науково-консультаційної програми для молодих батьків та кращих матеріалів конкурсу «Наша професія – батьки!» «Наша професія – діти!» на Національному радіо та радіо в регіонах України.

13. Розробка, затвердження та публікація матеріалів науково-консультаційної програми для молодих батьків та кращих матеріалів конкурсу «Наша професія – батьки!» «Наша професія – діти!» на Національному  та регіональному телебаченні.

14. Розробка, затвердження та публікація матеріалів науково-консультаційної програми для молодих батьків та кращих матеріалів конкурсу «Наша професія – батьки!» «Наша професія – діти!» на ТРК 5 канал.

15. Створення та організація роботи Наглядової ради проекту.

-   До складу Наглядової ради входять керівники організацій партнерів та спонсорів.

-    Розробка та затвердження положення.

-    Організація роботи.

16. Створення та організація роботи жюрі конкурсів «Наша професія – батьки!», «Наша професія – діти!», «Сім’я – територія, дружня до дитини».

-   Розробка та затвердження положення про жюрі.

-    Організація роботи.

17. Підведення підсумків конкурсів.

-   Організація підведення підсумків у відповідності до затвердженого Координаційною

радою Положення про конкурси.

18. Організація нагородження переможців.

У відповідності до затвердженого Координаційною радою Положення про конкурси.

19. Розробка посібника для молодих батьків «Наша професія – батьки»

-          Розробка концепції.

-    Розробка змістової частини. До змістової частини входять кращі публікації в ЗМІ та кращі батьківські та дитячі роботи учасників конкурсів з коментарями  до них провідних спеціалістів Наукової ради проекту

20. Видання посібника для молодих батьків «Наша професія – батьки».

-   Проведення тендеру для визначення оптимального видавця.

-   Організація видання посібника.

24. Презентація в ЗМІ та на сайті проекту інформаційного продукту проекту - посібника для молодих батьків «Наша професія – батьки».

25. Забезпечення всіх переможців конкурсів, виконавців проекту, партнерів, спонсорів посібником «Наша професія батьки!».

Ступінь готовності до реалізації проекту

Ступінь готовності високий:

-          ГМО «Центр молодіжної журналістики»  десять років займається тематикою сімейного виховання малюків, захистом прав дітей в Україні.

-          Інститут розвитку інтелекту дитини з 1999 року опікується  створенням системи професійної підготовки молодих батьків в Україні.

Процедури внутрішньої оцінки досягнення результатів

Процедура оцінки досягнення результатів закладена в проекті. Вона має системний характер і декілька рівнів:

-          презентація проекту,  аналіз стартової ситуації,

-          щомісячний звіт керівників мікропроектів на засіданнях Координаційної ради,

-          поточний  експертний аналіз діяльності  менеджерів та виконавців проекту з боку Науково-аналітичної групи,

-          на завершальному етапі проекту - підведення підсумків конкурсів ,

-          відбір кращих інформаційних матеріалів проекту для посібника «Наша професія – батьки!»,

-          урочисте нагородження переможців,

-          внутрішній аудит.

Розподіл функцій організацій – партнерів:

Національна спілка журналістів України зобов’язується:

·         Організувати прес-конференцію про початок проекту.

·         Взяти участь у роботі Наглядової ради проекту.

·         Забезпечити інформаційну підтримку проекту через мережу регіональних ТРК, рейтингові регіональні друковані ЗМІ,  журналістські зібрання, конференції, тощо.

·         Сприяти укладанню партнерських угод між виконавцями проекту та регіональними друкованими і електроними ЗМІ з метою підготовки та  розміщення публікацій проекту в інформаційному просторі чи в рубриці друкованих видань з поміткою «Антикризовий соціальний проект інформаційної підтримки молодої сім’ї», або «Сім’я – територія, дружня до дитини».

·         Взяти участь в організації та проведенні конкурсів «Наша професія – батьки!»,  «Наша професія – діти!»,

·         Взяти участь в формуванні та роботі жюрі конкурсу, відзначенні кращих журналістських публікацій, заохоченні дітей та молоді до участі в конкурсі «Наша професія-батьки!», «Наша професія – діти!».

ВГО «Клуб мерів» зобов’язується:

·         Інформувати про проект муніципальні громади.

·         Забезпечити участь у проекті муніципальних ЗМІ.

·         Організувати через  муніціпальні ЗМІ вивчення Конвенції ООН про права дитини.

·         Сприяти фінансуванню проекту.

·         Взяти участь у підготовці інформаційних матеріалів проекту.

·         Взяти участь в розробці положення про конкурс «Наша професія -батьки», «Наша професія – діти!».

·         Взяти участь в роботі жюрі конкурсів.

·         Взяти участь у роботі Наглядової ради проекту.

·         Сприяти розробці та розміщенню в містах України соціальної реклами «Сім’я – територія, дружня до дитини» та  «Наша професія-батьки!».

Інститут розвитку інтелекту дитини зобов’язується:

·         Розробити медіа-проект «Сім’я – територія, дружня до дитини».

·         Розробити умови конкурсів «Наша професія батьки», «Наша професія – діти!».

·         Розробити і підтримувати життєдіяльність сайту «Сім’я – територія, дружня до дитини».

·         Організувати і координувати роботу регіональних ЗМІ в реалізацїї проекту.

·         Розробити спільно з Національним радіо  план передач на Національному радіо.

·         Розробити спільно з регіональними ТРК  план публікацій в регіональних ЗМІ.

·         Створити  колектив науковців для розробки публікацій, посібника «Наша професія – батьки!», надання консультаційних послуг на сайті та в інформаційному просторі проекту.

·         Сприяти створенню матеріально-технічного статусу проекту.

·         Взяти участь в роботі Наглядової і Координаційної рад та жюрі конкурсу.

·         Сприяти залученню до участі в проекті нових партнерів.

·         Забезпечити виконавців проекту науково-методичною літературою.

·         Організувати навчання та консультування виконавців та учасників проекту з питань охорони прав дітей, педагогіки, психології, медицини.

ГМО «Центр молодіжної журналістики» зобов’язується:

·         Акумулювати на своєму рахунку спонсорські кошти та пожертви для виконання проекту.

·         Здійснювати повний об’єм фінансово-господарської діяльності, необхідної для виконання заходів проекту.

·         Звітувати щоквартально  перед партнерами про використання коштів, сплату податків та стан фінансової звітності, передбаченої для громадської організації чинним законодавством України.

·         Частково готувати  інформаційні матеріали   для ЗМІ, що приймають участь в проекті.

·         Вишукувати  цікавий досвід сімейного виховання, захисту прав дітей, молоді та сім’ї.

·         Взяти участь в розробці положень про конкурси «Наша професія батьки» та «Наша професія – діти!», «Сім’я – територія, дружня до дитини» та в організації і проведенні конкурсів.

·         Взяти участь в роботі жюрі конкурсів.

·         Сприяти спонсорському фінансуванню проекту.

·         Сприяти поширенню проекту в ЗМІ.

·         Взяти участь у роботі Наглядової ради проекту.


метки: ,


дешевые зажигалки оптом goldfire.od.ua

Оставьте комментарий

Новости

Акбашев Талгат Фоатович

Программа Фестиваля «Педагогика XXI века»

Авторам и ведущим

Фестиваль «Педагогика XXI века: 20 лет спустя»

Фасоля Анатолий Николаевич

Государство государственных людей педагогам XXI века

Государство государственных людей Зульфия мингажева: «Верить в свое призвание»

Положение о конкурсе образовательных программ

Проект «Домашняя школа», XVII Фестиваль педагогики

© 2006-2017 Фестиваль Педагогика XXI века

webstyle disign | карта сайта